Proč jsme od značky GOES přešli ke čtyřkolkám LONCIN a co z toho máš ty?

Po 13 letech v GOREXu přesedáme na jinou značku čtyřkolek. Francouzský stroje Goes jsou minulostí. Teď frčíme na čtyřkolkách světoznámý fabriky Loncin. Proč je to pro vás skvělá zpráva se dočtete níže. Zdánlivě se mění všecko. Ve skutečnosti těch změn zas tak moc není. A navíc: všechny jsou příjemný! Pojďme si je projet a odpovědět na otázky, který tě zajímaj asi nejvíc: Jaký výhody z týhle změny budeš mít ty? A jak to bude se zárukama a náhradníma dílama na Goes?

Koncem minulýho roku to v GOREXáckým showroomu vypadalo trošku podivně. Vedle sebe stály dvě na chlup stejný čtyřkolky, ale na každý z nich zářily jiný samolepky. Jedna patřila pod francouzskej brand Goes, ale obě se pyšnily logem Loncinu. Jak je to možný?

Loncin je jedna z největších moto fabrik na světě a pro Goes od roku 2020 vyráběla plno čtyřkolkovejch modelů, který pak Frantíci nabízeli v Evropě. Loncin ale zároveň naprosto stejný stroje prodával pod svou značkou převážně na asijskejch trzích.

Srovnání čtyřkolek Goes a Loncin

Najdi 10 rozdílů mezi čtyřkolkou Goes a Loncin? Nevidíš? Nedivíme se. Jsou totiž jen 2: samolepky Goes by Loncin a 20tisícovej rozdíl v ceně. Jinak jsou tyhle stroje naprosto identický.

V čem teda byl rozdíl? Hlavně v ceně, v kvalitě komunikace a v rychlosti naskladnění. Ruku na srdce: Kdybys mohl prodávat čtyřkolky, který jsou do posledního šroubku stejný, vo hezkejch pár desítek tisíc levnějc, a navíc je rychleji dostávat do Čech i na Slovensko, neudělal bys to?


Jasně že jo! A stejně jsme uvažovali i my. Vloni jsme proto doprodali poslední skladový zásoby Goes a do roku 2024 vstupujem jako výhradní dovozce čtyřkolek Loncin pro ČR a SR.

Zajímaj tě podrobnosti a pohled do zákulisí? Čti dál.

Jinak můžeš rovnou přeskočit na info o tom, který výhody ti tahle změna přinese. Anebo koukni na ujištění, že samozřejmě dodržíme všechny naše závazky, záruky a dál držíme skladem náhradní díly pro čtyřkolky Goes.

Cože je to ten Loncin?

No a na závěr týhle dlouhý historie by se ještě slušelo aspoň krátce představit našeho novýho parťáka a výrobce čtyřkolek Loncin i motorek Voge. Vobojí vzniká v obří fabrice Loncin, která vyrábí stroje i pro světový značky. Třeba už vod roku 2005 dělá Loncin pro BMW. Nejen motory, ale i celý modely motorek nebo skútrů. Loncin je taky firma, která byla v Číně jako jedna z prvních zapsaná coby podnik s vlastním kapitálem.

„Cože? Čína? Tak to nechcu!“ Chápem. Kdysi jsme to měli podobně. Kdy nastal zlom? Dávno. Když jsme si na dílně mohli do posledního šroubku rozebrat motorky a čtyřkolky vyrobený v Loncinu. Ta kvalita byla famózní. Minimálně stejně dobrá jako u CF Moto.

Není divu. Vždyť snad všechny světový  značky si nechávaj v Číně dělat buď spoustu dílů, nebo rovnou celý stroje. Díky tomu mají Číňani přístup ke všem špičkovejm technologiím a při výrobě pro druhý se toho neskutečně moc naučili. Teď to rádi využívaj pro svý vlastní stroje.

Loncin-premiova-kvalita

Přijeď si vomrknout a vosahat kvalitu. Uvidíš, že je přinejmenším stejná jako u profláklejch značek. Tak proč za ně dávat ranec, když ti Loncin dá to stejný za výrazně míň peněz?

Furt nevěříš? Tak dojeď! Do Lonciňáckýho doupěte v Benešově nebo ke kterýmukoliv z našich parťáků. Můžeš si sám vosahat precizní zpracování, rozebrat kterejkoliv díl a samože taky votestovat jakoukoliv čtyřkolku.